Bedrijfspand Faber Installatietechniek Elburg

Voor de nieuwbouw van Faber Installatietechniek aan de Boeklandstraat in Elburg verzorgde Hardeman Isolatie de complete levering én montage van hoogwaardige dak- en wandbeplating. De opdracht is aan ons verstrekt door Aannemersbedrijf Van de Heijkant, die als hoofdaannemer verantwoordelijk was voor de bouw van het nieuwe bedrijfspand.

Over Faber Installatietechniek

Faber Installatietechniek is een specialist in duurzame installaties voor woningbouw, utiliteit en industrie. Vanuit hun nieuwe vestiging in Elburg bieden zij innovatieve oplossingen op het gebied van elektrotechniek, klimaattechniek en zonne-energie. Dit moderne bedrijfspand weerspiegelt hun vooruitstrevende karakter.

Bedrijfspand van Faber Installatietechniek in Elburg met sandwichpanelen en rood composiet gevelkader

Samenwerking met Aannemersbedrijf Van de Heijkant

De uitvoering van dit project vond plaats in nauwe samenwerking met Aannemersbedrijf Van de Heijkant uit Biddinghuizen. Zij kozen voor Hardeman Isolatie vanwege onze ervaring, flexibiliteit en reputatie als betrouwbare partner in nieuwbouw- en renovatieprojecten binnen de utiliteitsbouw. Dankzij deze samenwerking konden de isolatiewerkzaamheden efficiënt en vakkundig worden uitgevoerd

Composiet gevelbekleding bij Faber Installatietechniek in Elburg

Opvallende gevel met houtlook en composiet accenten

De gevel van het nieuwe pand valt direct op dankzij de combinatie van sandwichpanelen in houtlook en een strak, rood composiet kader. De verticale structuur van de houtlookpanelen geeft het gebouw een warme, eigentijdse uitstraling. Dit type wandpaneel combineert esthetiek met uitstekende isolatiewaarde, wat het ideaal maakt voor moderne bedrijfspanden.


Het gevelkader is uitgevoerd met duurzame composiet gevelbekleding, exact afgestemd op de huisstijlkleur van Faber Installatietechniek. Dit zorgt niet alleen voor een herkenbare uitstraling, maar ook voor een onderhoudsarm en weerbestendig resultaat dat jarenlang meegaat.

Geleverde werkzaamheden en materialen

  • 465 m² dakbeplating: profielplaten type 135R/930 in SV-uitvoering, 0,75 mm dik, inclusief randbeveiliging en veiligheidsnetten.
  • 545 m² wandbeplating: geïsoleerde PIR sandwichpanelen van 100 mm dik, met een Rc-waarde van 4,50 m²K/W en 30 minuten brandwerendheid.
  • 48 m² binnenwandpanelen: 80 mm dik PIR, afgewerkt met interieurcoating RAL 9002.
  • Aluminium composiet kader: 48 meter, strak gemonteerd tegen de gevel voor een hoogwaardige afwerking.
Overzicht van het nieuwe bedrijfspand van Faber Installatietechniek in Elburg met sandwichpanelen en composiet gevelkader

Waarom is voor deze materialen gekozen?

Bij dit project is gekozen voor FL1060WB PIR sandwichpanelen met een dikte van 100 mm vanwege hun uitstekende isolerende eigenschappen (Rc-waarde 4,50 m²K/W), brandwerendheid (30 minuten) én esthetische afwerking met microrib-profiel. Deze panelen zorgen voor een strakke, moderne uitstraling en zijn bovendien onderhoudsarm.

De dakbeplating type 135R/930 is gekozen vanwege de draagkracht en het efficiënte montagesysteem, waardoor de bouwtijd beperkt kon blijven. De combinatie van hoogwaardige PIR-panelen, veilige dakprofielen en duurzaam composiet gevelkader maakt dit gebouw functioneel én toekomstbestendig.

Deel dit project

Heeft u een vergelijkbaar project?

Heeft u vragen over dak- en gevelbekleding, renovatie of nieuwbouw? Neem gerust contact op met Hardeman Isolatie voor vrijblijvend advies.


Arjan Bloemendal – 06 1334 7806

Arjan van Pommeren – 06 1014 9497

Robbert Tap – 06 5161 1828